top of page

Saul fia és az antiszemitizmus

  • georgekende
  • Jul 17, 2016
  • 3 min read

A múlt év folyamán a magyar filmgyártás ismét remekelt, túlhaladva minden eddigit. Nemes László rendezésében, Clara Royer szövegírása, valamint Sipos Gábor, Rajna Gábor Melis László, Erdélyi Tamás és Matthieu Taponier közreműködésével. Főszerepben Röhrig Géza egy haszidikus hittestvér, aki Magyarországon született, végzett filmdirektor, amellett színész és költő. Két verskötetének címei "Hamvasztókönyv" és "Fogság", mindkettő tárgya a Holokauszt.

A film címe "Saul fia" és tárgya a Holokaquszt, pontosabban a magyar zsidók tragédiája. A film 2015-ben bemutatásra kerűlt a 2015-ös Cannes Film Fesztiválon és ez az első magyar film, mely ilyen patinás dijat nyert, az Arany Glóbuszt (Golden Globe) kitüntetést. Bizonyára voltak magyarok, akik büszkék voltak filmiparuk nemzetközi sikerére, de Magyaroeszágon, ahol politikai jobb van, ez nem osztatlan. Mikor a betegagyú magyar jobb rájött, hogy a film témája a Holokauszt, abban is a zsidó honfitársaik tragédiája, ugyanakkor mikor nemcsak Magyarországon, de szerte a világban is mindenkinek illene tudni, hogy Holokauszt nem létezett. E tényt az is súlyosbítja hogy a film alkotói nem azok a sírós zsidók, hanem magyarok, valamint az is, hogy a filmet magyar pénzalapból finanszírozták és mindenek felett, hogy nemzetközi díjat nyert.

Mi mást is tehet a jobbik, alaposan kizsidózták magukat és az országban, noha divat zsidózni, de messziről sem annyit, mint a film és annak nemzetközi sikere következtében. Idézem az utca népének értelmezését "Minden hazugság, mert nem egy magyar filmet, hanem egy szar zsidó propagandát díjaztak... a zsidók". Ezért hat megkönnyebbülésként, hogy a film alkotói nem zsidók, tehát nem mindenki antiszemita, jobbik, vagy mindkettő. Ami a film anyagi támogatását illeti, háromszáz millió Forint, k.b. egymillió US$, a Magyar Nemzeti Filmalap fedezte. Egy magát intelligensnek tartó úr, az autóbuszon így nyilatkozott. "Nem tudtam, hogy a tudományos fantasztikum kategóriában is adnak Arany Glóbuszt. Érted, úgy volt Holokauszt, mint nekem pinám". Az úrnak csak annyit, hogy gyakorta vizsgálgatja a gatyáját. Orbán miniszterelnök, aki gratulált a film sikeréhez, azt az atyai tanácsot kapta jobbik okosaitól, hogy ennyi pézből csinálhattak volna filmet a Rongyos Gárdáról, a Szent Korona Titkairól és Trianonról. Kétes, hogy ilyen filmek díjat nyertek volna, de bizonyára nagy kasszasikerük lett volna Romániában, Szlovákiában, Szerbiában, Horvátországban, Szlovéniában, Ukrajnában, sőt Ausztriában is, ahol talán még emlékeznek a Rongyos Gárdára.

Elérkezett az idő, hogy a jobb megszokja a kultúrális csapások sorozatát, igy könnyebb lesz elviselnie egyébb csapásokat is. Bizonyára nekéz elviselni a jobbiknak, hogy egy bizonyos zsidó, Kertész Imre, Nobel díjat kapott a magyarnyelven írott könyve a "Sorstalanság"-ért, melyet "Got behűte" szintén megfilmesítettek, és melyben szintén Holokausztot örökíti meg, pedig minden okos jobbik tudja, hogy a Holokauszt valójában nem létezett, tehát Holokamu. Egyébként a jobbik emlékszik arra az igen kellemetlen tényre, hogy a magyar Nóbel díjasok közöt hány zsidó van? Mindegyik? Arra is emlékszik a jobbik, hogy ezek a Nobel díjas zsidók, mind külföldön kapták a kitüntetést, miután szülőföldjükről menekülniük kellett, ilyen jobbik féle szedett-vedett csőcselék miatt, akik kérlekalássan bokacsattogtatáson, szalutáláson, karlendítésen és antiszemitizmuson kívűl, nem jók semmire.

Vissza térve a filmekhez. Emlékeztetem a jobbikot Szabó István nagysikerű filmjére a "Sunshine"-ra (1999), melyben megörökíti a magyar kard világ és olimpiai bajnok Petchauer Attila brutális meggyilkolását lévén magyar katonatiszt és zsidó, annak a Petschauernek aki több dicsőséget hozott magyar hazájának, mint az egész nyilas csürhe, beleértve Szalosiant. Ugye, az is Holokamu? A jobbiknak érdemes volna megnéznie egy további filmet, Kálmán Gábor rendezésében, "There was once", mely Kalocsa város zsidóságának Holokausztját örökíti meg. Az is gyászos, szégyenletes igazság, nem Holokamu.

A "Saul fia" film közben folytatja megszakítatlan diadalútját. 2016 február 28.-án, Hollywood Dolby szinházában, a Film Akadémia 88.-ik Oscar díját a legjobb idegen nyelvű film kategóriában Nemes László rendező megérdemelten vette át, ezt a lehető legnagyobb nemzetközi filmkitüntetést. A dicstelen magyar jobb rágja a körmét és bizonyára avval vígasztalja magát, hogy ez is egy nemzetközi zsidó konspiráció a Holokamu népszerűsítésére. Azószer.

 
 
 

Comments


Also Featured In

© 2023 by "This Just In". Proudly created with Wix.com

bottom of page