top of page

A Magyarok Világszövetsége

  • georgekende
  • Oct 22, 2016
  • 5 min read

Mintegy 14 millió magyar él szerte a világon, ebből kilencmillió Magyarországon, több, mint kétmillió a trianoni területekek és közel másfélmillió észak Amerikában. Ez a szétszóratás elegendő ok egy ú. n. "Magyarok Világszövetsége" létezésére melynek az lenne a feladata, hogy közös erővel mozdítsák elő az anyaország javát, gazdasági, kultúrális és politikai szempontokból. De útközben valahol elveszett a gyerek. A szervezetet (röviden MVSz) beteges időzítéssel, 1938-ban a II. Világháború kitörése előtt alapították, bizonyára nem hátsógondolatok nélkűl, röviddel azelőtt, hogy Magyarország hadat üzent a nyugatnak és annak két millió magyarjának. Mondhatnánk úgy is, hogy rossz időben született. Az utóbbi másfél évtizedben, miután kiheverte a második világháború közel ötven éves következményeit és a kommunizmust, nem találja meg az iránytűt és a szervezet állandóan a múltat keresi és avval van elfoglalva, ahelyett, hogy a jövőt próbálná építeni. Az MVSz minden energiájával azon van, hogy a távoli múlt apró dicsőségeit feleslegesen ünnepelje, de főleg az utóbbi évszázad totál sikertelenségeit, dicstelenségeit és tragédiáit szépíteni, rehabilitálni és megmagyarázni igyekszik, úgy tettekben, mint perszonálisan. Valójában olcsó történelemhamisítást követ el, pedig arra sokan vannak edukáltabb, illetékesebb és fáradthatatlanabb történészek. A szervezet nem riad vissza az olcsó antiszemitizmustól sem, pedig a zsidók Magyarországnak tizenegy évszázad alatt nem csináltak semmi rosszat, opposit, aktív részt vettek a honfoglalásban, majd az utóbbi két évszázad alatt a zsidók szeretett hazájuknak tekintett Magyarország kereskedelmét, iparát, szabadfoglalkozásait, művészetét, tudományát igyekeztek európai nívóra emelni, nem is sikertelenűl. Ugyanakkor a mezőgazdaság a zsidómentes kiválasztott osztályok tulajdonában volt és az elnyomott és kihasznált parasztság a terheket nyögve cipelte a vállain.

Az MVSz jelenlegi székháza a Semmelweis 1 szám alaltt van, mely egykoron a Kisgazdapárt székháza volt. Az MVSz dramatikus logoja "Élet vagy Halál" Petőfi idézet, de lehetne Shakespeare idézet is: "to be or not to be". Az infantilisok kedvéért ami magyar nyelven van írva, ugyanaz alatta "rovásírással" is megjelenik, azok számára akik nem tudnak magyarúl olvasni. 2000-től kezdődően napjainkig a szervezet élén Patrubány Miklós Ádám István elnökösködik, aki az Trianon által elcsatolt Erdély magyar fia, de nem mindíg. Évtized plusszal az MVSz állás megszerzése előtt, Nicolae Ceausescu idejében neve Patrubani Nicolae Adam Stefan volt, résztvett egy Securitate kiképzésen és Bukarestben a román hírszerzésnek dolgozott. Hasonnevű nagybátyja Nicolae Stefan Patrubani nem kevesebb mint Ceausescu főkönyvelője volt. Patrubány egyik nevezetessége az, hogy 2009-ben levelet írt a napokban elhúnyt Simon Peres-nek, mert az, kicsit régebben, még 2007-ben állítólag beszédében Magyarország Izrael általi kolonizációját (Patrubány értelmezése szerint szerint Lengyelországgal, Romániával és Manhattan-nal egyetemben) jelentette be. Nem tudom mit rágódott Patrubány két évig a levelen, egy ilyen felháborító sérelem ügyében. Miután Simon Peres a napokban elhúnyt, Patrubány fellélegezhet, nem lesz hódítás.

Kép: Patrubány munkaruhában.

Patrubány ügyei a MVSz keretében, finoman nevezve igen kacskaringósak. Az MVSz anyagi forrása a masszív kormánytámogatás, naív adakozók adományai, valamint tagdíjak. A szervezet útlevél formátumú "Honlevél"-lel jutalmazza tagjait. Mint az egy demokratikus szervezethez illik az MVSz-ben kvázi négy évenként demokratikus választások vannak. Az alapszabálynak megfelelően legkevesebb két jelölt kell, hogy induljon a választásokon, de Patrubány kijátszotta ellenfelét, Kvacskay Károlyt, aki az MVSz vagyonkezelője volt és avval is vádolta (hamisan), hogy az kiszúrta autójának kerekeit. Patrubány nem kevesebb, mint nyolcszor volt beidézve a bíróságra az MVSz különböző ügyeiben, de egyszer sem jelent meg a bíróságon, ha épp úgy látta helyesnek külföldre utazott munkaügyekben. Egy ügyben már elmarasztálták és az MVSz-t (és nem Patrubányt) nyolc millió forint (harmincezer US$) büntetésre ítélték. Kérdés: Ilyen elnökkel aki már 16 éve, négy kadencia, nem sántít senkinek az ilyen demokrácia?

Az MVSz gyakran rendez emlékrendezvényeket, mint példáúl október 15.-én, emlékest Bocskai István vezette szabadságharc 412. emlékére. Bocskai, Erdély protestáns hercege háborút vezetett a kathólikus Haubsburgok ellen vallásszabadságért. Bocskait egyik embere megmérgezte és megölte, kevesebb mint egy évvel a szabadságharc kitörése után. Ilyen alkalmakkor, gyakorlatilag havonta, Patrubány "nemzetpolitikai" előadásokkal szórakoztatja a hallgatókat. Patrubány kedvenc kifejezése a "nemzetpolitika", noha a nemzetpolitika semmiképpen sem az ő feladatköre.

Folyó év októberjében az MVSz kiállítást rendezett Rácz Sándor (1933-2013) és az 1956-os forradalom ötven éves emlékére. Az akkoron huszonhárom éves Rácz az 1956-os forradalom kiemelkedő alakja volt, mint a nagybudapesti Munkástanács elnöke. A forradalom leverése után életfogytiglant kapott. Apropó, voltak olyan forradalmár zsidók, akiket halálra ítéltek. Rácz élete utólsó tíz évében az MVSz díszelnöke volt. Az Rácz emlékesten három kép volt kiállítva: Az egyiken Mindszenty József hercegprímás képe az alatta lévő felírással, mely állítólag Rácz által lett készitve, még mintegy tíz évvel ezelőtt, az ő tulajdonához tartozott és a család bocsájtotta az emlékest alkalmából a kiállítás rendelkezésére, tehát az MVSz vezetőséget nem terheli felelősség érte, de csak kvázi. A felirat: "Ő mentette a zsidókat, és mentette volna a magyarokat is, ha a zsidók hagyják".

Igen kellemetlen, hogy egy nemes forradalom hőse mint Rácz, ilyen kétértelmű, de határozottan morbid antiszemita kijelentést tesz. A Tett és Védelem Alapítvány" (TVA) elnevezésű, magyar zsidó szervezet még a rendezvény megnyitása előtt, a rendezőséghez fordúlt és kérte az említett Mindszenti képet az antiszemita felirat okából levenni. A kiállítóknak beteges humorérzékük van, mert megálapították, hogy szó sincs antiszemitizmusról. A visszautasítás az MVSz vezetőség kórképe.

Kezdjük a szöveg első felével "Ő mentette a zsidókat". Mindszenti hercegprímással, aki kétségen felül különleges karakterrel és vasakarattal rendelkezett, hisz vitán felül merészen, életét és szabadságát veszélyeztetve, szembeállt úgy a nyilasokkal, mint a kommunistákkal. Az is lehetséges, hogy egyes zsidókat házában rejtegetett, de érseki pozíciójában, ha valójában akart is zsidókat menteni, azt Mindszenti nem tette. Igaz ugyan, de nem mentség, hogy az akkori kathólikus egyház feje és vezetője Serédi Jusztinián volt hercegprímási minőségben és a kathólikus egyházban hierarchia uralkodik, de az magában nem elegendő ok hallgatásra és magyarázatként más egyházi személyiségek passzivitására. Mindszentinek a zsidógyilkos Horthy rendszerrel semmi baja nem volt. Ha valójában akart volna zsidókat menteni, érseki pozíciójában közbeléphetett volna, vagy szentbeszédei a templomi szószékről, sok kathólikus magyart, noha nem mindet, gondolkodásra és talán tettekre késztettek volna. Mindszenti ebben az esetben személyileg nem lett volna veszélyben, de ez nem releváns, mert láttuk, hogy Mindszenti ha akar, tettrekész és nem félős. Ez lett volna a zsidómentés útja. Nem ez történt.

Ami pedig a szöveg második részét "mentette volna a magyarokat is de a zsidók nem engedték". A zsidók nem engedték? Melyik zsidók, akik az 1956-os forradalomban dobták oda életüket Magyarországért? Szeles Erika? Érdekel is valakit, nem csak az mantiszemitákat, hogy hány zsidó vett részt az 1956-os forradalomban, azok között hányan adták életüket, vagy a törvényszék előfeleltek? Vagy hny zsidó volt a forradalmat követő 13.000 bebörtönzött és a Kádár rendszer 350 kivégzettjei között? Ugye Kádár nem sorolható zsidók közé?

Teljesen mellékes, a kép alá úgy volt írva "a zsidók nem engedték", Nem világos melyik zsidók, hisz Magyarországon akkortájt több mint százezer zsidó volt. Abban az esetben is ha Rácz értelmezésében a Rákosi Mátyás zsidóról, a Gerő Ernő zsidóról, a Péter Gábor zsidóról és a Farkas Mihály zsidóról volt szó, Rácz Sándor, bármennyire is fontos a szerepe a forradalomban, a legközönségesebb formában antiszemitáskodott. Azok az urak is, akik az MVSz nevében a képet kiállíttották és eltávolítását még a nyitás előtt visszautasították, valójában közönséges antiszemiták. Miután nem volt zsidó, mi volt Kádárnak a jelzője magyar, keresztény? Vallási jelzőket csak zsidók kaptak és kapnak máig is. Ez pedig antiszemitizmus. Mellesleg Rákosi, Gerő, Farkas vagy Péter Gábor valaha is zsidónak vallották magukat? Egy fenét, de mindnégyen jómagyarnak hencegték magukat, akárcsak a nyilas testvérek a múltban és a jelemnben. Nincs különbség. Ha Rákosi előtt valamivel kapcsolatban "zsidót" említettek idegrohamot kapott.

A magyar zsidószármazású US szenátor Tom Lantos-t, aki egyedűl többet tett a magyar kisebbségek jogaiért, mint az MVSz egész működése alatt, merte-e volna Rácz Sándor, vagy Patrubány elnök zsidó jelzőkkel ellátni? Ami pedig a (zsidó) Tett és Védelem Alapítványt (TVA) illeti nagyon helyesen cselekedett, mikor felkérte az MVSz-et a Mindszenti kép eltávolítására, nem Mindszenti személye miatt, hanem az antiszemita szöveg következtében, igen helyesen cselekedett. Az, hogy az MVSz visszautasította az említett aláírás eltávolítását, közönséges antiszemita aktus. Ami a TVA számára marad: minden kapcsolat megszakítani az MVSz-el, mindaddig, mig a jelenlegi vezetőség a helyén van. Az MVSz-nek nagyobb szüksége van a TVA-ra és a zsidókra, mint vice versa.

 
 
 

Comentarios


Also Featured In

© 2023 by "This Just In". Proudly created with Wix.com

bottom of page