Hogyan magyarázzuk meg a Holokausztot?
- georgekende
- Apr 14, 2017
- 4 min read
Az antiszemitizmusnak bizonyára nehézségei vannak megemészteni a Holokausztot és az abban elpusztított hatmillió ártatlan áldozatot (másfélmillió gyerek), mert ha nem volnának emésztési zavarai, akkor nem próbálná tagadni a holokauszt tényét vagy, "leredukálni" az áldozatok számát, ugy körülbelül "csak" másfél millióra. Ez a leredukalás egy röhej, mert másfél milliót úgyanúgy nem lehet megmagyarázni mint hatmilliót. Nincs új a nap alatt, mert a napokban Amerikában, egy újabb "ötlet" született, méghozzá a demokratikus Amerikában és ebből azt lehet következtetni, hogy ott sem hiányoznak olyanok, akik nem rendelkeznek minimális emberi értékekkel sem, vagyis antiszemiták.
New York államban, az Ontario tó déli partján fekvő Oswego, húszezer lakosú városka középiskolájának 17 éves diákjai, folyó év februárjában, azt a feladatot kapták tanárjuktól, Michael DeNobile-től, hogy magyarázzák-okolják meg, az akkori nácik helyett, hogy mi vezette őket a "Végső Megoldásnak" nevezett zsidóirtás útjára, vagyis érezzék magukat a náci csizmákban és mik volt az igazolásai tömeggyilkosságaiknak. A magyarázkodási feladat egy ú. n. "Új Szempont" (New Vision) kőrzeti tanúlmányi programm keretében adatott, mely rendszerint egészségügy, jogi szempontok és biznissz ügyeket tárgyal, ez esetben azonban a feladat népírtás magyarázata volt. Jogi szempontjai, magyarázata vagy igazolása egy népírtásnak nincsenek, csak elítélése, legyen az a Holokauszt, vagyis zsidóirtás a fasizmus által, detto ma cigányok kiirtása, az örmények elpusztítása az ottománok által, vagy a tutsi kisebbség kiirtása a hutu többség által Ruandában. Elhallgatni és meghamisítani a történteket az szokásos, de hogy mivel okolják meg a gyilkosok tetteiket, lényegtelen, mert jogi alapja vagy bárminemű megokolása egy népirtásnak nincs.
Michael DeNobile aljas ötlete nem hagy kétséget abban, hogy jómaga közönséges antiszemita aki azt szerette volna, hogy diákjai elfogadható magyarázatot adjanak a nácik helyett a népírtásra. Maga az ötlet, hogy a diákok majd mkegmagyarázzák a megmagyarázhatatlant egy beteges agy ötlete. A 17 éves diákok fele-fele alapon lettek felosztva, az egyiknek kellő indokot kellett találnia a zsidóirtás megokolására, a másiknak, az ellenokokat kellett megmagyaráznia. Két diáklány, Archer Shurtiff és Jordan April, az előbbinek a náci nézet, míg az utóbbinak az ellenérvek maradtak, de a diáklányok becsületére legyen mondva, hogy mindketten inkább zavarban voltak, mintsem képesek magyarázatot szolgáltatni. Hogy tudhatnának Oswego diákjai elfogadható indokokat arra, amit maguk a nácik, nem tudtak és nem akartak megmagyarázatot adni, nemcsak a holokauszt népirtást, de a német visszamaradt polgárok, Jehova tanui, cigányok, lengyel intelligencia, homoszexuálisok stb., további ötmillió ember legyilkolására sem lehet elfogadható magyarázatot találni. Talán DeNobile meg tudja magyarázni? Kár, hogy nincs alkalmunk okfejtéseit hallgatni.
DeNobile nem nagyon olvasott, vagyis nem eleget, mert akkor tudnia kellene, hogy a nácik a hatmillió legyilkolását megszervezték, külön alakulataik voltak a gyilkolásra a Sonderkommando, a népirtást "tökélesítették" -vagyis előbb lelőtték, teherautóban gázosították az áldozatokat, majd az utóbbit iparosították futószallagon- de sohasem vallották be, hogy népirtást valósítottak meg. Hitler maga sohasem adott ki, vagy írt alá semmi parancsot írásban, melyekben a gyilkosságra utasít, bizonyára mert tudatában volt annak, hogy bűnt követ el és remélte, hogy egy győztes háború után, nem kellessz magyarázkodnia és megháborodva egy ezeréves birodal0mról álmodott. Arra a lehetőségre, hogy a háborút elveszti elfelejtett gondolni. A háború utolsó fázisában, mikor már a hurok jól a nácik nyakán volt, számos helyen a nácik felásatták a lelövöldözött áldozatok tízezreinek tömegsírjait és a tetemeket elégették, mert el akaták tüntetni a bűneik nyomait. Nem magyarázatot akartak adni miért is gyilkoltak, hanem a bűneik nyomait eltüntetni. Eredménytelen munka volt, mert az évek folyamán olyan sokat gyilkoltak, hogy annak bizonyítékait eltüntetni nem lehetett, mert indokolatlan önbizalmukban nem gondoltak arra, mint a Führerjük, hogy elvesztik a háborút. Megmagyarázni a tömeggyilkosságaikat a nácik sohasem akarták és sohasem tudták volna, miért kell megindokolnia vagy magyarázatért érvelnie Oswego középiskolás diákjainak? Pusztán tanárjuk titkos antiszemita kéjjelgései kielégítésére?
Hitler, tudataban a bűnnek melyet kiagyalt és elkövetett, kellő magyarázatot adni nem tudott, tehát menekülve a felelöségtől, öngyikosságot követett el, melynek sikerében biztos akart lenni. Előbb jellemtelenűl próbaként cyaniddal megölte szeretett kutyáját, majd szeretett egynapos felesége Éva Braun nyelte a cyanidot, végűl sajátmaga harapta össze a méregkapszulát a szájában, de a biztonság kedvéért egy revolvergolyót is lőtt a koponyájába. Magyarázatot? Azt nem tudott és nem akart adni. Halála jó alkalom volt arra, hogy minden náci felsőbb parancsra hivatkozva megpróbáljon kibujni a felelősség alól, felsőbb parancsra hivatkozott, melyet írásban felmutatni senki sem tudott. Igy néz ki a gyilkos nácik felelőssége. Mivel tudnák tehát Oswego diákjai jobban megmagyarázni a megmagyarázhatatlan Holokausztot, mint maguk a nácik? Talán DeNobile?
Mikor aztán DeNobile nem nagy ötlete kritikába ütközött, MaryEllen Elia, New York állam nevelési főbiztosnője megpróbált prókátora lenni. Elia pozíciója csak tovább komplikálja az ügyet, ugyanis nem kevesebb mint 45 éve van New York állami szolgálatban, 700 iskolai kőrzet és 3.2 millió diák felügyelője, 700 könyvtár, 900 múzeum, 52 szakma és annak 850.000 engedély tartozik felügyelete alá. Ezek mellett még a New York Állami Egyetem elnöknője is. Elia megokolása avval magyarázza beosztottja Holokauszt feladatát, hogy ilyesmi fejleszti a diákok "kritikai értékelési tudását". Ezek szerint, azáltal, hogy DeNobile elfelezte az osztály diákjait, az egyik félnek a Holokauszt genocidját helyeselni és támogatnia kellet, mig a többieknek megbélyegeznie.

Kép. MaryEllen Elia
Hogy egy amerikai számára könnyebb példával próbáljam megértetni a DeNobile féle nonszensz "feladatot" a zsidóirtás ügyében, felhozok egy mai amerikaiak számára könnyebben érthető példát. Amerika "őskorában" a feketéke amerikaiakat (akkoron niggerek) és az bennszülött amerikaiakat (akkoron rézbőrű indiánok) a fehér lakosok gyakran lelövöldözték és felakasztották (nem is olyan keveseket) azon szimpla megokolással, hogy feketék vagy indiánok. Mi történne azon esetben, ha az egyik New York állami iskolában egy tanár kettéosztaná az osztály diákjait, az egyik félnek az a feladatot adná, hogy támogassa és helyeselje a feketék és indiánok legyilkolását, mig a diákok másik félének azt kritizálnia és ellenezni kellene. Vajjon ez a példa is MaryEllen Elia véleménye szerint fejlesztené a diákok "kritikai értékelési tudását?"
A pseudotudományos feladat a tiltakozás olyan viharát váltaná ki, melynek következtében félő, hogy az említettek nem sokáig maradnának pozícióikban. Ami a Holokausztot illeti azon lehet vitatkozni, letagadni, alkudozni a méretein, helyeselni is és ellenezni is, végeredményben demokrácia van .
Comments